Rozbici w drugiej połowie. JKS 1909 Jarosław – Tomasovia 6:0

W sobotnie południe spotkanie kontrolne rozegrali piłkarze Tomasovii, którzy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarosławiu zmierzyli się z trzecim zespołem 4 ligi podkarpackiej JKS 1909 Jarosław. Po porażce wysokiej w Stalowej Woli można było liczyć na lepszy występ i wynik końcowy, choć oczywiście rezultaty w spotkaniach towarzyskich nie są najważniejsze, choć oczywiście zawsze jest lepiej wygrywać. Jednak konia z rzędem temu kto przywidział przed meczem, że „niebiesko – biali” dadzą sobie wbić w Jarosławiu, aż pół tuzina goli. 

 

Pierwsza połowa nie zwiastowała aż takiego dramatu. Wprawdzie gospodarze mieli optyczną przewagę i prowadzili do przerwy 1:o, ale i tomaszowianie mogli pokusić się przynajmniej o zdobycie gola. Druga połowa to już katastrofalna gra w obronie, która okazała się dziurawa jak sitko, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, zdobywając aż pięć bramek. Tomaszowianie w tej części przy wyniku 0:4 mieli kilka okazji na zdobycie przynajmniej gola honorowego, lecz ta sztuka im się nie udała. W dwóch meczach kontrolnych nasz zespół stracił aż 11 goli, zdobywając tylko jednego, co bez wątpienia, mimo że to tylko sparingi musi jednak bardzo niepokoić. Na szczęście jest jeszcze wystarczająco czasu i wystarczająca liczba meczów kontrolnych, by popracować nad grą w defensywie. 

 

A najbliższy mecz kontrolny nasz zespół rozegra w sobotę 4 lutego. Rywalem miał być Igros Krasnobród, ale jak się okazało podobnie jak Hetman Zamość przeciwnik zrezygnował z gry. W takiej sytuacji  tomaszowianie zagrają z Błękitnymi Obsza. Jeszcze nie wiemy gdzie i o której zostanie rozegrany ten mecz.

 

JKS 1909 Jarosław – Tomasovia  6:0  ( 1:0 )

bramki: Pawlak, Dusiło (trzy), zawodnik testowany, Chrupcała

 

Tomasovia: Krawczyk – Piatnoczka, K. Błajda, Popko, Avdieiev – Orzechowski, Krosman, Słotwiński, Żerucha, Szuta –  Zawodnik testowany I. Na zmiany wchodzili: Smoła, M. Błajda, Kłos, Wojtowicz i trzech zawodników z testowanych.