Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego wygrywa „II Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza”

DSC00093

W minioną sobotę 6 lutego rozegrany został w hali ZS Nr1 (Ogólniak) „II Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza”. Przed tomaszowskimi kibicami zaprezentowało się w sumie sześć drużyn zabrakło awizowanego wcześniej Kryształu Werbkowice, ponieważ wspomniany zespół został zdekompletowany przez choroby.

Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym, gdzie jeden mecz trwał 15 minut. Jako pierwsi na parkiet hali wybiegli piłkarze Hetmana Zamość oraz Echo Zawada. Po dwóch golach Radosława Furmańczyka oraz Krzysztofa Pardo, który zarazem jako pierwszy w całym turnieju wpisał się na listę strzelców lepsi okazali się zamościanie. Znacznie więcej emocji było w drugim meczu, a zmierzyli się w nim Tomasovia 40+ z Ładą Biłgoraj. Dla naszego zespołu jest to bardzo niewygodny rywal, ponieważ w wielu turniejach gdzie toczyła się rywalizacja pomiędzy wspomnianymi zespołami górą byli zawsze biłgorajanie. Jednak tym razem tomaszowianie wyszli na parkiet z ogromną chęcią ogrania Łady, a gdzie to najlepiej zrobić jak nie przed swoimi kibicami. Zgodnie z oczekiwaniami było to bardzo zacięte starcie, podczas którego o końcowym wyniku zadecydował jeden gol autorstwa Jacka Gontarza. Osłabieni brakiem swojego podstawowego napastnika Ireneusza Zarczuka piłkarze Łady po utracie gola przycisnęli zdecydowanie tomaszowian stwarzając sobie kilka znakomitych okazji do wyrównania, lecz zawiodła ich skuteczność, dzięki czemu nasi gracze mogli się cieszyć po końcowych gwizdkach arbitrów ze zwycięstwa.

Gospodarze, czyli Tomasovia wystawiła w sobotnim turnieju dwa zespoły, gdzie w drugim występowali piłkarze, którzy ukończyli 35 lat ale nie ukończyli 40. W swoim pierwszym spotkaniu wspomniany zespół rywalizował z Reprezentacją Powiatu Tomaszowskiego, która to drużyna zastąpiła w zawodach Reprezentację Trenerów ZOZPN. Po raz kolejny można było się przekonać jak ciekawy i emocjonujący jest futbol w wydaniu halowym, lecz niestety górą w tym meczu byli rywale. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż Tomasovia 35+ przegrała jak się potem okazało z triumfatorem całego turnieju. Pierwszy punkt w turnieju nasz drugi zespół, któremu zdecydowanie nie szło zdobył podczas meczu z Tomasovią 40+, gdzie padł rezultat remisowy 2:2.

DSC00119

O końcowej klasyfikacji i zwycięstwie w całym turnieju zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Tomasovią 40+ a Reprezentacją Powiatu Tomaszowskiego. Nasza drużyna potrzebowała w tym meczu zwycięstwa, natomiast przeciwnikowi wystarczał nawet remis. Nie można się więc dziwić Reprezentacji, że bardziej skupiła się na tym, by nie stracić gola niż na atakowaniu. To nasza drużyna musiała ruszyć do przodu i trzeba przyznać, że pech ją nie opuszczał, ponieważ po jednej z akcji futbolówka trafiła w słupek bramki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który okazał się zwycięski dla Reprezentacji Powiatu Tomaszowskiego. Ekipa Tomasovii 35+ zajęła piąte przedostatnie miejsce, a zadecydował o tym jej ostatni mecz z Echo Zawada. Gdy tomaszowianie prowadzili 3:1, a następnie 4:2 wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, ponieważ Echo ten mecz musiało wygrać. Tymczasem drużyna z Zawady nie tylko że doprowadziła do remisu 4:4, ale nawet objęła prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu a dokładniej do Jacka Iwanickiego, który dosłownie na kilku sekund przed końcem meczu doprowadził do remisu.

DSC00079

To był koniec turniejowego grania, ale nie koniec grania w ogóle, ponieważ uczcić pamięć Józefa Kirsza postanowili jego przyjaciele, którzy specjalnie na ten turniej stworzyli drużynę prowadzoną przez trenera Stefana Kleszczyńskiego. I tak po stronie przyjaciół było można zobaczyć, chociażby Ireneusza Suchowierzcha, Mariana Kopczana, czy Mariana Bańkę. Po drugiej stronie boiska zagrała Reprezentacja Turnieju, w której zagrali piłkarze złożeni z przedstawicieli wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Jako pierwsi gola zdobyli ci drudzy i długo zanosiło się, iż dowiozą oni zwycięstwo do końca meczu. Było jednak inaczej, ponieważ ambitnie grający Przyjaciele Józefa Kirsza walczyli do końca i zdołali doprowadzić do remisu za sprawą Mirosława Tereszczuka, który ładnym uderzeniem pokonał stojącego w bramce Mariusza Sokołowskiego. Po meczu obie drużyny umówiły się jeszcze na serię rzutów karnych, ale tutaj skuteczniejsi okazali się piłkarze Reprezentacji Turnieju.

DSC00207

Jak to zazwyczaj bywa na koniec tego typu turniejów ostatnim akcentem była ceremonia wręczenia nagród poszczególnym zespołom oraz indywidualnych z udziałem m.in. córek śp. Józefa Kirsza, oraz przewodniczącego Rady Miasta w Tomaszowie Lubelskim Mirosława Fusa. Najlepszym piłkarzem wybrano Mariusza Kobiałkę, bramkarzem Zenona Maksymiaka, królem strzelców został Andrzej Wachowicz zaś Wiesław Iwanicki dostał nagrodę specjalną dla najstarszego zawodnika całego turnieju. Podkreślić jednak trzeba, że w tym dniu najważniejsze było to, by uczcić pamięć zasłużonego dla naszego klubu piłkarza, trenera, kierownika, działacza Józefa Kirsza i to się udało w najlepszy możliwy sposób, czyli na sportowo. Duże pochwały należą się wszystkim organizatorom, których nie będziemy wymieniali, by kogoś nie pominąć, podziękujemy ogólnie wszystkim, którzy dołożyli od siebie choćby najmniejszą cegiełkę w organizację turnieju, a ten, co podkreślali sami uczestnicy został po raz kolejny zorganizowany na wysokim poziomie.

DSC00217

„III Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza” już za rok, a na razie prezentujemy poniżej komplet wyników z „II Halowego Turnieju Piłkarskiego Oldbojów im. Józefa Kirsza”, w którym mieliśmy również czystą przyjemność uczestniczyć.

Hetman Zamość – Echo Zawada 3:0 bramki: Pardo, Furmańczyk x2

Tomasovia 40+Łada Biłgoraj 1:0 bramka: Gontarz

Tomasovia 35+– Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 1:2 bramki: Gałan – Kobiałka x2

Łada Biłgoraj – Tomasovia 35+ 5:0 bramki: Wachowicz x2, G.Hasiak x2, J.Hasiak

Hetman Zamość – Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 0:2 bramki: A. Miszczyszyn x2

Tomasovia 40+Tomasovia 35+ 2:2 bramki: Stawarski x2 – Anioł, Iwanicki

Łada Biłgoraj – Hetman Zamość 1:0 bramka: Skrzypek

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego – Echo Zawada 2:1 bramki: Kobiałka, Lipczyński (samobójcza) – Kobiałka

Hetman Zamość – Tomasovia 40+ 1:2 bramki: Bilewicz, Trono (samobójcza) – Pardo

Tomasovia 35+– Hetman Zamość 0:2 bramki: Furmańczuk, Pardo

Echo Zawada Łada Biłgoraj 2:6 bramki: Wachowicz x4, Skrzypek x2 – Lipczyński, Tomczewski

Łada Biłgoraj – Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 1:3 bramki: Wachowicz – Kobiałka x2, T. Gozdek

Echo Zawada –Tomasovia 40+ 0:1 bramka: Nastałek

Reprezentacja Powiatu TomaszowskiegoTomasovia 40+ 0:0

Tomasovia 35+ Echo Zawada 5:5 bramki: P. Orzechowski, Baran, Gałan, Iwanicki x2 – Burcon x3, Tomczewski, Lipczyński

Sędziowali: Zygmunt Luterek, Andrzej Góra

Końcowa tabela turnieju:

Miejsce

Zespół

Punkty

Bramki zdobyte

Bramki stracone

1

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 13 9 3

2

Tomasovia 40+ 10 6 3

3

Łada Biłgoraj 9 13 6

4

Hetman Zamość 6 6 6

5

Tomasovia 35+ 2 8 16

6

Echo Zawada 1 8 17

 

DSC00111

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego zagrała w składzie: Tomasz Świderek, Krzysztof Szokało, Tomasz Gozdek, Stanisław Anioł, Rafał Miszczyszyn, Mariusz Kobiałka, Artur Miszczyszyn, Piotr Wawrzusiszyn.

DSC00082

Tomasovia 40+ zagrała w składzie:Zenon Maksymiak, Piotr Towbin, Bogdan Stawarski, Andrzej Kisz, Mariusz Skawiński, Andrzej Nowosielecki, Tomasz Nastałek, Jacek Gontarz

DSC00084

Łada Biłgoraj zagrała w składzie:Grzegorz Bryła, Dawid Wasąg, Jarosław Hasiak, Grzegorz Hasiak, Andrzej Wachowicz, Cezary Iwanek, Krzysztof Wlaź, Daniel Paluch, Sebastian Skrzypek

 

DSC00125

Hetman Zamość zagrał w składzie: Tomasz Kucharski, Dariusz Trono, Jerzy Kostrubiec, Radosław Furmańczuk, Dariusz Kondrakiewicz, Robert Wieczerzak, Krzysztof Pardo

DSC00122

Tomasovia 35+ zagrała w składzie:Zenon Maksymiak, Paweł Świderek, Piotr Lewicki, Stanisław Anioł, Piotr Nadwodnik, Radosław Gałan, Piotr Orzechowski, Jacek Iwanicki, Ireneusz Baran

DSC00063

Echo Zawada zagrało w składzie:Mariusz Sokołowski, Michał Burcon, Tomasz Niedziela, Piotr Lipczyński, Mirosław Garbaty, Tomasz Tomczewski, Tomasz Goździuk

DSC00172

Przyjaciele Józefa Kirsza zagrali w składzie:Ireneusz Suchowierzch, Wiesław Iwanicki, Andrzej Sigłowa, Marian Kopczan, Zenon Krawczyk, Mirosław Tereszczuk, Zenon Maksymiak, Marian Bańka, Andrzej Krawczyk. Trener: Stefan Kleszczyński.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy piłkarz turnieju: Mariusz Kobiałka (Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego )

Najlepszy bramkarz: Zenon Maksymiak (Tomasovia 40+)

Najlepszy strzelec: Andrzej Wachowicz (Łada Biłgoraj – 7 goli)

Najstarszy zawodnik: Wiesław Iwanicki (Przyjaciele Józka Kirsza)

 

Sobotni turniej tradycyjnie nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którym w imieniu organizatorów, jak i swoim bardzo dziękujemy i liczymy, że za rok również wszystkich nie zabraknie. A sponsorami byli:

 

– Zakład Przetwórstwa Mięsnego Piotr Zubrzycki Henryka Zubrzycka SP. J. Kolonia Łaszczówka

– Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Sp. z o.o.

– Tomex Remodeling Inc Tomasz Towbin – Chicago

– Hurtownia Owoców I Warzyw Grundas Krzysztof

– Wyroby Domowe Zbigniew Wolańczyk – Narol

– Piekarnia „Oliwia” Andrzej Łopusiewicz – Tarnawatka

– Taxi Nova

– Firma Kozaczyński & Miszczyszyn

– Resto & Pizza Valentino

– Restauracja Wenecka

– Zajazd Valentino

– Restauracja Staropolska

– Pizzeria „Pod Piątką”

– Valentino Premium Döner Kebab

– Wydawnictwo P.W. „DAN-TE”

– Zenon Maksymiak

– Marek Wójcik

 

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!

źr. tomasovia.tomaszow.info