Rekordowa zbiórka na WOŚP w Tomaszowie Lubelskim!

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra jak co roku zagrała również w Tomaszowie Lubelskim. Na ulicach naszego miasta nie zabrakło kwestujących z puszkami i czerwonymi serduszkami oraz licytacji różnych gadżetów, która odbyła się podczas koncertu na rzecz WOŚP w Tomaszowskim Domu Kultury.

W Tomaszowie Lubelskim były zarejestrowane dwa sztaby. Jeden mieścił się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego, natomiast drugi we wspomnianym już wcześniej Tomaszowskim Domu Kultury. Mieszkańcy naszego miasta i okolic po raz kolejny okazali się bardzo hojni, ponieważ znów został pobity rekord zbiórki.

Jak poinformowała na jednym z portali społecznościowym szefowa sztabu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego pani Elżbieta Dziuba w tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 62 500, 77 zł, gdzie rok wcześniej zebrano 54 tyś zł. W drugim sztabie mieszczącym się przy Tomaszowskim Domu Kultury zbiórka okazała się również rekordowa. Zebrano 4 789,50 zł, 22 euro i 10 kopiejek

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W całym kraju wg. kwoty deklarowanej, którą podaje na swojej stronie internetowej Fundacja WOŚP zebrano do chwili obecnej ponad 115 mln zł.