Radzili pielgrzymom, jak bezpiecznie dotrzeć do celu

Policjanci tomaszowskiej drogówki w ramach zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, wyruszyli wczoraj w drogę z radami dla rowerzystów. Życząc im bezpiecznej jazdy, policjanci przekazywali miłośnikom jednośladów odblaski. Zabezpieczali też przejazd około 50 rowerów z którymi została przeprowadzona krótka pogawędka na temat bezpiecznej jazdy.

Policjanci mieli okazję rozdać odblaski i porozmawiać z uczestnikami pielgrzymki rowerowej. Korzystajcie z dróg dla rowerów i nie zapominajcie o ich podstawowym wyposażeniu, podnoszącym bezpieczeństwo na drodze, zachowajcie odległość jadąc kolumnami, a chodnikiem poruszajcie się tylko w wyjątkowych sytuacjach i jadąc powoli – to tylko niektóre z porad, jakie mogli dzisiaj usłyszeć rowerzyści biorący udział w „Pielgrzymce Rowerowej Płońsk-Lwów-Zamość”.

Policjantów Ruchu Drogowego rowerzyści mogli spotkać nie tylko na osiedlowych ścieżkach rowerowych, ale również na drogach całego powiatu. Poza cennymi radami dla rowerzystów, apelujemy również do kierowców, aby poruszając się w ruchu drogowym odnosili się z kulturą i szacunkiem do innych uczestników.

źr. KPP Tomaszów Lubelski