Przeżyli razem pół wieku

phoca_thumb_l_zlote_gody_2016_13225 października 50-lecie pożycia małżeńskiego – Złote Gody obchodziło dziesięć par małżeńskich z naszej Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Tarnawatce. Mszę Świętą w intencji Jubilatów odprawił ks. Proboszcz Tomasz Demczuk.

Po zakończeniu liturgii jej uczestnicy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, którzy pod kierunkiem pani Elżbiety Jakubczak przygotowali wzruszającą, pełną wspomnień część artystyczną. Szczególnie wrażenie na zebranych wywołały słowa piosenki : „Wielka miłość nie wybiera, czy jej chcemy, nie pyta nas wcale. Wielka miłość, wielka siła, zostajemy jej wierni na zawsze”

Po obejrzeniu i wysłuchaniu inscenizacji nastąpiła część oficjalna. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni: Krystyna i Adam Dejowie, Karolina i Jan Hołojuchowie oraz Wiesława i Stanisław Kornatowie z Pańkowa, Władysława i Edward Burakowie oraz Danuta i Tadeusz Wawrzusiszynowie z Tarnawatki-Tartak, Stanisława i Henryk Buciorowie oraz Stanisława i Ryszard Krzemińscy z Niemirówka-Kolonii , Halina i Tadeusz Chaciowie z Sumina, Irena i Adam Kotowie z Paucznego oraz Stanisława i Zenon Polityło z Tarnawatki. Wręczenia odznaczeń, legitymacji oraz pamiątkowych dyplomów i kwiatów dokonali Wójt Gminy Piotr Pasieczny wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Kazimierą Mańdziuk .

Przy tak niecodziennej uroczystości nie mogło obyć się bez tradycyjnej lampki szampana i toastów wznoszonych na cześć dostojnych Jubilatów. Uroczystość zakończyła się przy kawie, herbacie i ciasteczkach oraz wspomnieniach o tym, jak to było pół wieku temu.  

Galeria zdjęć z jubileuszu

źr. Gmina Tarnawatka