Przemycone papierosy przewozili w komorze silnika i drzwiach samochodu

Blisko 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 800 paczek tego nielegalnego towaru stróże prawa wspólnie z pogranicznikami i celnikami ujawnili w bokach i drzwiach kontrolowanego vw polo. Z kolei w komorze silnika i w drzwiach opla przewoził kontrabandę 62-latek, zatrzymany do kontroli w Tomaszowie Lubelskim. Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów akcyzowych wynosi ponad 20 tys. zł.

Kontrole na terenie powiatu tomaszowskiego przeprowadzili przed kilkoma dniami policjanci  Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy  wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu.

Na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Hrebenne mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena polo,  w którym ujawnili  800 paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. 35- latek  przewoził kontrabandę w bokach i drzwiach pojazdu.

Kilka godzin później tym razem w Tomaszowie Lubelskim funkcjonariusze zatrzymali opla, którym jechał mieszkaniec Zamościa. 62-latek przewoził w swoim pojeździe ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ten mężczyzna kontrabandę schował w komorze silnika i w drzwiach samochodu.

Obaj panowie zgodnie twierdzili, że papierosy zakupili od nieznanych im osób ob. Ukraińskiego w celu dalszego sprzedania. Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów akcyzowych wynosi ponad 20 tys. zł.

Wkrótce obydwaj mężczyźni zgodnie z kodeksem karno-skarbowym odpowiedzą za swoje postępowanie.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski