Przekroczył prędkość i chciał wręczyć łapówkę

Do 10 lat więzienia może grozić 39-latkowi, który kierując ciężarowym mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość. W zamian za odstąpienie od ukarania go, mężczyzna próbował wręczyć policjantom łapówkę. Teraz obywatel Mołdawii ma spore kłopoty, ponieważ niebawem usłyszy zarzut usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Policjanci ruchu drogowego podczas służby pełnionej wczoraj na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Krynice zatrzymali ciężarowego mercedesa za przekroczenie prędkości. Obywatel Mołdawii przez teren zabudowany jechał z prędkością 90 km/h.

Kiedy policjantka poprosiła kierującego o okazanie dokumentów, mężczyzna podał tylko paszport wraz z wsuniętym banknotem. Funkcjonariuszka oddała paszport wraz z zawartością prosząc 39-latka o podanie dokumentów wymaganych do kontroli.

Mołdawianin wykonał polecenie, jednakże w radiowozie ponownie wręczył policjantom dokumenty. Wewnątrz znów pojawiły się pieniądze.  Było to 30 euro. Mężczyzna poprosił, by mundurowi puścili go wolno, bo  ma jeszcze 10 min do przerwy i się śpieszy.

Kierujący został poinformowany, że popełnił przestępstwo i w tym momencie zostaje zatrzymany oraz przewieziony do komendy policji, gdzie zostaną wykonane z nim dalsze czynności.

Wczoraj prokurator ogłosił zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski