Przedszkolaki w komendzie

Budynek tomaszowskiej komendy odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Tomaszowie Lub. i Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina”. Naszymi gośćmi było prawie 50 przedszkolaków. Poza zwiedzaniem budynku i oglądaniem sprzętu, dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policyjny obiekt gościł dzisiaj wychowanków z tomaszowskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 i Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina”. Niemal pięćdziesięcioro dzieci w wieku 5 i 6 lat miało okazję do zwiedzenia nowoczesnego budynku komendy, poznania pracy policjanta, obejrzenia służbowego sprzętu i pojazdów. Tradycyjnie nie słabnącym zainteresowaniem cieszył się sprzęt służbowy. Do tradycyjnej wycieczki udało się wpleść element edukacyjny. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki policjantki z Wydziału Prewencji zajmującej się profilaktyką, na temat podstawowych zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu, zostały „przepytane” z zasad przewożenia ich w pojazdach oraz poruszania się pieszo i na rowerach. Dzieci mogły zobaczyć jak różnie może być ubrany policjant, że nie zawsze chodzi w mundurze zostało to przedstawione na potrzebę uświadomienia dzieciom, że każdy może się podać za policjanta, aby nie ufały obcym.

Niemałe emocje budziły również policyjne obiekty sportowe. Maluchy testowały między innymi wyposażenie siłowni. Na koniec przedszkolaki mogły spotkać się z psem policyjnym i jego przewodnikiem co zostało uwiecznione na  wspólnej fotografii.

źr. KPP Tomaszów Lubelski