Próbował ”wykupić” swoje prawo jazdy

Wczoraj w Hrebennem policjanci ruchu drogowego zatrzymali ob. Ukrainy, który kierował BMW w terenie zabudowanym jadąc z prędkością ponad 100 km/h. Kiedy dowiedział się, że zostanie mu zatrzymane prawo jazdy próbował przekupić policjantów. Plik pieniędzy włożył w paszport.

Wczoraj o godzinie 21:30 Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali BMW, które przez teren zabudowany jechało 103 km/h. Kierujący został poinformowany o tym, że popełnił wykroczenie i zostanie na niego nałożony mandat w wysokości 400 zł. Ob. Ukrainy przyjdą mandat, ale fakt, iż zostanie zatrzymane mu prawo jazdy już mu się nie spodobał. Zareagował w ten sposób, że zaproponował policjantom, żeby rozwiązali ten problem w inny sposób.

W momencie kiedy funkcjonariusz poprosił 23-latka o podpisanie pokwitowania na zatrzymane prawo jazdy ten położył policjantowi paszport z plikiem pieniędzy w środku i powiedział, że oni niech wezmą sobie pieniądze a on zabierze prawo jazdy i odjedzie.  Jakie było jego zdziwienie, że zamiast prawa jazdy policjant powiadomił go, iż popełnił przestępstwo próbując mu wręczyć łapówkę i założył mu kajdanki. Teraz sąd zdecyduje o losie mężczyzny.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski