Próbował przekroczyć granicę w Hrebennem z fałszywym prawem jazdy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Litwy, który przedstawił do kontroli fałszywe prawo jazdy.

26 lutego br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się, kierujący Subaru, 33 – letni ob. Litwy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać prawo jazdy kierowcy. Podejrzenia funkcjonariusza potwierdziły się podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż prawo jazdy, które swoim wyglądem odbiegało od ustalonych wzorów, zostało sfałszowane.

Mężczyzna został zatrzymany, odpowie teraz za posługiwanie się podrobionym dokumentem. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku około 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

źr. Straż Graniczna