Pożar w mieszkaniu. Jedna osoba nie żyje!

W jednym z mieszkań 2-piętrowego bloku na ul. Andersa w Tomaszowie Lubelskim doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Podczas akcji gaśniczej ujawniono zwłoki 92-letniego mężczyzny.

W sobotę tuż po godz. 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim został powiadomiony o pożarze mieszkania 2-piętrowego bloku na ul. Andersa w Tomaszowie Lubelskim. W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz mieszkania na łóżku ujawniono zwłoki. Ustalono, że jest to ciało 92-letniego właściciela mieszkania. Służby powiadomiła jedna z sąsiadek. Kobieta zauważyła wydobywające się z mieszkania kłęby dymu, które uniemożliwiły wejście do pomieszczenia. Z ustaleń policji wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej materaca na którym leżał mężczyzna. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych z pozostałych mieszkań ewakuowano 25 osób.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu pożarnictwa prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Po zakończonej akcji mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski