Pożar budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Wożuczyn-Cukrownia

21 lutego 2021 roku o godz. 19:51 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Wożuczyn-Cukrownia, gm. Rachanie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano objęte pożarem całe poddasze budynku mieszkalnego oraz częściowo 2 lokale na I piętrze budynku.

Większość mieszkańców sama opuściła palący się budynek, natomiast cztery osoby zagrożone ewakuowane zostały przez strażaków w bezpieczne miejsce. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie stwierdzono.

Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsce zdarzenia  polegały na prowadzeniu działań gaśniczych z zewnątrz, na wysokości z użyciem SHD-25 oraz SH-18, jak i od wnętrza budynku przez roty zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych.
Ponadto przeprowadzono ewakuację mienia ruchomego, wykonano otwory oddymiające w dachu budynku i dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku (dach, strop, itp.). Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała do godzin popołudniowych.

Łącznie w działaniach udział brało 22 zastępy PSP i OSP, w tym 79 strażaków. Z jednostkami ochrony przeciwpożarowej (JOP) w ramach zdarzenia współpracowały: Policja, zespół PRM, Pogotowie Energetyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz władze samorządowe Gminy Rachanie.

 

źr. KP PSP Tomaszów Lubelski