Powiatowy finał konkursu „Moda na odblaski” (Zdjęcia)

Konkurs dla szkół z terenu powiatu tomaszowskiego odbył się 20 listopada w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Wybór najlepszej drużyny był bardzo trudny, pedagodzy i ich podopieczni bardzo dobrze się przygotowali.

Pierwsze miejsce w kategorii klasy I-IV wyłoniła się Szkoła Podstawowa nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego, a w kategorii V-VIII Szkoła Podstawowa w Suścu. Z terenu Gminy Tomaszów Lubelski drugie miejsce zajęli ex aequo: SP w Podhorcach, SP w Majdanie Górnym i SP w Justynówce. Wszystkie dzieci dostały nagrody, dyplomy i odblaski. Sponsorami nagród byli Wójtowie Gmin, w tym Marzena Czubaj-Gancarz Wójt Gminy Tomaszów Lubelski, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Tomaszów Lubelski.

Organizatorem konkursu pod nazwą „Moda na odblaski” jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci w klasach I – VIII szkół podstawowych oraz nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich uczestników ruchu drogowego.

 

źr. UG Tomaszów Lubelski