Powiatowe Święto Plonów Susiec 2016

DSC_3399W Suścu w niedzielę 4 września odbyło się Święto Plonów Powiatu Tomaszowskiego. W uroczystościach uczestniczyły liczne rzesze rolników, delegacje wszystkich gmin z wieńcami, pocztami sztandarowymi, zespoły śpiewacze i kapele. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Starosta Powiatu Freudenstad, z Niemiec, starostowie z rejonów sokalskiego i żółkiewskiego na Ukranie. Starostami dożynek byli: Pani Anna Skiba z Paar i Pan Janusz Knap z Majdanu Sopockiego. Po powitaniu gości przez Wójta gminy Susiec Zbigniewa Naklickiego odbyło się wręczenie odznaczeń resortowych. Na wniosek Starosty Tomaszowskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał wyróżniającym się rolnikom Powiatu Tomaszowskiego odznakę honorową „ Zasłużony dla Rolnictwa”.

Odznaki otrzymali:

GMINA SUSIEC

Pani Maria Bugno
Pan Janusz Drążek
Pan Jacek Gąsiorek
Pan Mieczysław Adam Jasina
Pan Kazimierz Kijko
Pan Jerzy Jan Skiba
Pan Paweł Skiba
Pan Stanisław Skiba
Pan Sylwester Soluch
GMINA BEŁŻEC

Pan Tadeusz Kozub
Pan Rafał Wierzchowski

GMINA JARCZÓW

Pan Jacek Drabik
Pan Lesław Mazurkiewicz
Pan Marcin Zyza

GMINA KRYNICE

Pan Mirosław Huzar
Pan Andrzej Zając

GMINA TOMASZÓW LUBELSKI

Pan Stanisław Marian Garbula
Pan Konrad Gnutek

GMINA TELATYN

Pan Jarosław Przemysław Romanowski
Pan Andrzej Edward Wielosz
Pan Krzysztof Żołnierzów

GMINA TYSZOWCE

Pani Anna Pytel
Pan Janusz Dryź
Pan Zdzisław Stańczak
Pan Adam Zwolak

Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk złożył rolnikom życzenia z okazji Święta Plonów. Mszę Świętą dziękczynną w intencji rolników powiatu tomaszowskiego odprawił proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Suścu ksiądz Piotr Kornafel. Towarzyszyli mu księża z Freudenstadt i Żółkwi oraz księża Dziekani z Józefowa- Zenon Mrugała i Tomaszowa Lubelskiego- Grzegorz Chabros.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w kategorii wieńców tradycyjnych i współczesnych jury nagrodziło nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Starostę Tomaszowskiego-500 zł, Wójta Gminy Susiec- 400 zł, Przewodniczącego Rady Roztoczańskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych-300 zł.

W kategorii wieńca tradycyjnego:

I miejsce- Koło Gospodyń Wiejskich w Nabrożu, gm. Łaszczów

II miejsce- Zespół „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej

III miejsce- Koło Gospodyń Wiejskich Brzezinianki gmina Bełżec

W kategorii wieńca współczesnego:

I miejsce- Kolo Gospodyń Wiejskich w Hucie Tarnawackiej, gmina Tarnawatka

II miejsce- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy, gmina Susiec

III miejsce- Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi gmina Tomaszów Lubelski

W części artystycznej święta plonów wystąpiły: Orkiestra Dęta z z Łosińca , Tomaszowska Kapela Podwórkowa, Zespół Śpiewaczy „”Akacja” z Żulic, Zespół Śpiewaczy „Lawenda” z Telatyna, , Zespól Ludowy „Jaśmin” z Rzeplina, Zespół „Czerwona Ruta” z Ukrainy, Zespół Ludowy „Szumy” z Suśca, Zespół Ludowy „Grabowiczanki” z Grabowicy oraz Tomaszowska Kapela Biesiadna. Gwiazdami wieczoru były zespoły Happy End i Solaris.
źr. Powiat Tomaszowski