Poszukiwany i na zakazie wjechał ładowarką w ogrodzenie

Pechowo zakończył jazdę 53-letni operator ładowarki teleskopowej, który w minioną sobotę wykonywał prace na ulicy Zamojskiej w Tomaszowie Lubelskim. Mężczyzna najechał ładowarką na ogrodzenie posesji powodując jego uszkodzenie. Jak się okazało mężczyzna był osobą poszukiwaną, a na koncie miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W minioną sobotę dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Zamojskiej w Tomaszowie Lubelskim.

Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że osobą odpowiedzialną za uszkodzenie ogrodzenia posesji jest operator ładowarki teleskopowej, który wykonywał prace budowlane w pobliżu miejsca zdarzenia. 53-letni mężczyzna przyznał, że uszkodził ogrodzenie ładowarką, a przyczyną miała być oblodzona nawierzchnia po której jechał. Mundurowi również ustalili, że 53-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski w ogóle nie powinien siadać za stery ładowarki, ponieważ na swoim koncie ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną. W tym przypadku istniała możliwość uwolnienia się od zastępczej kary pozbawienia wolności, poprzez zapłacenie grzywny. Mężczyzna z tej możliwości skorzystał, po czym został zwolniony.

53-latek odpowie za spowodowanie kolizji i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski