Poszukiwany Fiat odnalazł się w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali poszukiwany w Polsce samochód dostawczy marki Fiat Ducato o szacunkowej wartości 100 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ( 29 stycznia br.), kiedy to na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, samochodem dostawczym marki Fiat Ducato (rok prod. 2018), próbował przekroczyć granicę 48-letni obywatel Polski. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili w pojeździe ślady ingerencji w pole numeryczne VIN. Podczas dalszych sprawdzeń tego pojazdu, okazało się również, iż jest on poszukiwany jako utracony na terytorium Polski. Mężczyźnie przerwano podróż, zaś sam pojazd zabezpieczono. W sprawie zostało wszczęte postepowanie przygotowawcze. Dalsze czynności dotyczące tego zdarzenia prowadzą już funkcjonariusze Policji z Tomaszowa Lubelskiego.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 1 mln zł.