Posypały się papierosy

Papierosy warte ponad 40 tys. zł ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu tomaszowskiego.

W nocy z 18 na 19 lipca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w m. Tarnawatka Tartak w pow. tomaszowskim, samochód marki Mercedes. Zatrzymani do kontroli drogowej dwaj obywatele Ukrainy, zachowywali się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy jak i pasażera oraz  pojazdu którym podróżowali. Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzn okazały się jasne, gdy funkcjonariusze ujawnili skrytki konstrukcyjne znajdujące się w przestrzeni pasażerskiej pojazdu. W ich wnętrzu znajdowały się bowiem nielegalne papierosy. Kierowca oraz pasażer pojazdu, zostali zatrzymani a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Hrebennem. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy o wartości 42 tys. zł.

Zatrzymani ob. Ukrainy, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze SG ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 9 mln zł.

źr. Straż Graniczna