Postawa godna naśladowania

Niezwykłą czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się 20-letni mężczyzna, który idąc chodnikiem zwrócili uwagę na podejrzanie jadący samochód. Kierujący zatrzymał się pod sklepem i ledwie wysiadł z samochodu. Kierujący 28-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dzisiaj komendant podziękował mieszkańcowi Tomaszowa za postawę godną naśladowania.

Wczoraj I Za-ca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek wręczył modemu mężczyźnie kamizelę odblaskową, odblaski oraz dyplom wyrażając tym samym podziękowanie i wyrazy uznania.  Bez wątpliwości wzorowa postawa obywatelska pomogła w działaniach tomaszowskiej policji oraz doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Komendant przyznał, że postawa tomaszowianina świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej służbie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że takie zachowanie  będzie wzorem do naśladowania dla innych.

    Zdarzenie miało miejsce 6 marca 2017 roku, 20-letni tomaszowianin idąc chodnikiem zauważył dziwnie jadącego forda, który zaparkował pod sklepem. Z samochodu wysiadł ledwie trzymający się na nogach mężczyzna i wszedł do sklepu. Młody mężczyzna natychmiast zadzwonił na Policję. Patrol przyjechał na miejsce i wysłuchał relacji świadka po czym skontrolował trzeźwość kierującego fordem. 28-letni mieszkaniec gm. Trzciniec miał ponad 3 promile w organizmie. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

     Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Tomaszów Lubelski