Ponad 6 tys paczek papierosów ukryte w Fordzie Transit

Ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechowywał w swoim samochodzie 32-letni obywatel Ukrainy. Nielegalny towar zabezpieczyli tomaszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Celnego. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 100 tys. zł. Właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna oraz przepadek przedmiotów.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim wraz z funkcjonariuszami Posterunku Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej oraz Urzędu Celnego w Zamościu na podstawie posiadanych informacji w miejscowości  Potoki ujawnili w samochodzie m-ki Ford Transit zaparkowanym na posesji znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie 6063 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 100 tys. zł. Znaleziony towar został skonfiskowany.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna.

źr. KPP Tomaszów Lubelski