Pomoc dla potrzebujących kobiet i ich dzieci

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odwiedzili Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach. Gdzie na ręce pracownika przekazali dary dla ośrodka zebrane wspólne z pracownikami cywilnymi naszej jednostki.

Po raz kolejny policjanci zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla kobiet oraz ich dzieci, które przebywają w SOW w Tyszowcach. Do akcji przyłączyli się wszyscy Policjanci i pracownicy cywilni. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, tym razem zbieraliśmy chemię i produkty spożywcze z długim terminem przydatności, są to produkty najbardziej potrzebne w ośrodku. Mieszkanki mogły też zadawać pytania na tematy najbardziej je interesujące jak wygląda praca policjanta, który zajmuje się ich sprawą np. jak długo może się toczyć postępowanie, jak wygląda słuchanie świadków, na czym polega procedura Niebieskiej Karty itp.

   Pokazano również jak szybko można się skontaktować z dzielnicowym za pomocą aplikacja na telefon „Moja Komenda”. Omówiono także sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

   SOW w Tyszowcach to  ośrodek stacjonarny, pobytu okresowego (do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia) dla 25 osób z terenu województwa lubelskiego. Dla osób, które przeżyły głębokie, traumatyczne wydarzenia życiowe związane z przemocą fizyczną, emocjonalną, seksualną i materialną w swoich rodzinach, są w złym stanie psychicznym i nie mogą czasowo przebywać we własnych domach.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski