Polski Teatr Tańca wystąpi w Tomaszowskim Domu Kultury

8 lutego w Tomaszowskim Domu Kultury wystąpią artyści Polskiego Teatru Tańca z jubileuszowym spektaklem „45” w choreografii Jacka Przybyłowicza.

„45″ ukazuje historię młodych tancerzy, dotykając – w symbolicznym wymiarze – tematu zbiorowości, scalonej pracą zespołową, a także wspólną, świadomą decyzją wyboru sztuki jako sposobu na życie. Twórcy pragną pokazać moment, w którym obecnie znajduje się zespół najstarszego teatru tańca w Polsce. Ideą „45″ jest wyjście poza tradycyjną formę korelacji choreografa i kompozytora. Podróż pojawia się jako temat spektaklu – podróż jako znak teatru, jego poszukiwanie, jako kompozycja choreograficzna oraz interaktywne zaproszenie dla widza w przestrzeni site specific.

„Pogranicze tańca” to projekt Polskiego Teatru Tańca współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca. Tytuł projektu ma podwójne znaczenie – z jednej strony podkreśla chęć dotarcia z jubileuszowym spektaklem „45″ w choreografii Jacka Przybyłowicza do geograficznego pogranicza Polski, z drugiej natomiast podkreśla graniczną rolę gatunku teatru tańca, rozpiętego między tańcem a teatrem.

„Artyści PTT fenomenalnie korzystają z posiadanych umiejętności, wspólnie konstruując przez cały czas trwania spektaklu znaczące – choć nigdy nie dosłowne – obrazy, oparte na geometrycznych wzorach przekraczających granice prostej symetrii.”
Piotr Dobrowolski | taniecPOLSKA.pl | 2019

Projekt współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.