Policjanci zapobiegli tragedii

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ulhówku uratowali 43-latka przed wychłodzeniem. Upojony alkoholem i wyziębiony mężczyzna leżał w domu, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Wewnątrz pomieszczenia panowało jedynie 6 stopni Celsjusza. Mężczyzna trafił do szpitala.

Sierż. szt. Maciej Bednarz i sierż. szt. Łukasz Lipian w trakcie służby obchodowej sprawdzali wczoraj pustostany, by sprawdzić, czy nie przebywają tam bezdomni. Odwiedzali również osoby mieszkające samotnie. Policjanci mieli świadomość, że w związku z niskimi temperaturami, osoby tam przebywające mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu.

Przeczucie nie zawiodło mundurowych. W jednym z domów w miejscowości Przewłoka odnaleźli mężczyznę. Wyziębiony, skrajnie wycieńczony i upojony alkoholem 43-latek leżał na wersalce. Kontakt z nim był bardzo utrudniony. Wewnątrz pomieszczenia panowało jedynie 6 stopni Celsjusza. Dzielnicowi na miejsce wezwali karetkę pogotowia. 43-latek został zabrany do szpitala. Na szczęście, tym razem pomoc nadeszła w odpowiednim czasie.

Policja apeluje:

Zwracajmy uwagę na los osób bezdomnych. Każdy napotkany przypadek, gdzie zagrożone jest życie takich osób zgłaszajmy na numer alarmowy 112. Można w tym celu korzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy przekazany sygnał zostanie sprawdzony i może uratować komuś życie.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski