Policjanci zabezpieczyli ponad 3 tys. paczek papierosów

Tomaszowscy Policjanci zabezpieczyli wczoraj łącznie ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na Skarb Państwa to blisko 60 tys. zł.

Policjanci z funkcjonariuszami  Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej wczoraj w południe weszli do domu 71-latki w gm. Bełżec. Posiadali oni informację, że pod tym adresem może znajdować się kontrabanda. W trakcie przeszukania funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń ujawnili blisko półtora tysiąca paczek bez polskich znaków akcyzy. Kobieta tłumaczyła się, że pokój wynajął od niej ob. Ukrainy i papierosy należą do niego, ale niestety nie umiała podać jak nazywa się mężczyzna. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to prawie 20 tys. zł.

Kilka godzin później, Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali w Lubyczy Królewskiej, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym ob. Ukrainy. Jechał on o 26km/h za szybko. Podczas przeszukania pojazdu okazało się, że mężczyzna  przewoził prawie 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 53- latek powiedział, że nie wie kto jest właścicielem tej kontrabandy, on tylko miał je przewieść . Mężczyźnie został przedstawiony zarzut i dokonano tymczasowego zajęcia mienia w kwocie 7 tys. zł.

źr. KPP Tomaszów Lubelski