Policjanci z Posterunku Policji w Tyszowcach udowodnili, że policjantem jest się zawsze, również przed służbą.

33-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska kierując busem marki Fiat nie trzymał toru jazdy i niemal potrącił rowerzystkę. Do zdarzenia doszło w Wożuczynie. Niebezpieczną sytuację zauważyli policjanci z posterunku w Tyszowcach, którzy byli w drodze na służbę. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się udaremnić dalszą jazdę kierowcy, który jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Wożuczyn. W drodze na służbę Kierownik Posterunku Policji w Tyszowcach wspólnie z innym policjantem zauważyli bardzo niebezpieczną sytuację na drodze. Kierujący busem marki Fiat nie trzymał toru jazdy i o mały włos nie potrącił rowerzystki, którą wyprzedzał. Zachowanie kierowcy od razu nasunęło podejrzenie, że może być pijany.

Funkcjonariuszka, reagując na zaistniałe zdarzenia dała ręką sygnał do zatrzymania auta. Kiedy pojazd zatrzymał się na poboczu, natychmiast otworzyła drzwi kierowcy. Już na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że kierowca był nietrzeźwy i czuć było od niego silną woń alkoholu. W związku z tym policjantka natychmiast zgasiła silnik i wyjęła kluczyki ze stacyjki udaremniając kierowcy dalsza jazdę.

Na miejsce wezwano umundurowany patrol, który przebadał kierowcę alkomatem. Urządzenie wykazało, że 33-latek z gminy Lubycza Królewska miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niestety, jest to kolejny przykład braku odpowiedzialności i poszanowania dla zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego. 33-latek zlekceważył przepisy, pijąc alkohol i wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości, stał się kolejnym drogowym przestępcą.

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz dotkliwej kary finansowej i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Swoją godną naśladowania postawą Policjanci z Posterunku Policji w Tyszowcach udowodnili, że policjantem jest się zawsze, również przed służbą. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z dróg kolejnego nietrzeźwego kierującego, który wsiadając za kierownicę stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu.

 

  źr. KPP Tomaszów Lubelski