Policjanci ujawnili kolejną kontrabandę

Ponad 2 tys. papierosów i ponad 10 litrów wódki ujawnili wczoraj tomaszowscy policjanci. Właścicielami kontrabandy okazali się obywatele Ukrainy. Kodeks skarbowy przewiduje za to przestępstwo przepadek mienia i karę grzywny.

Wczoraj rano na podstawie informacji, które posiadali, Policjanci Posterunku Policji w Suścu został zatrzymany kierujący  BMW W aucie miała znajdować się kontrabanda. Informację były na tyle trafne, że w samochodzie i w miejscu zamieszkania podczas przeszukania zabezpieczono od 48 letniej kobiety ponad 1200 paczek papierosów i blisko 11 litrów wódki bez polskich znaków akcyzy. Obywatelka Ukrainy naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie blisko 22 tys. zł.

Z kolei dzisiaj o 3 nad ranem na „Placu cebulowym” w miejscowości Hrebenne w samochodzie osobowym  marki Honda kryminalni tomaszowscy ujawnili blisko 950 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzy. Właścicielem okazał się 49- letni  obywatel Ukrainy. Jak powiedział ”papierosy skupował od nieznanych mu osób, żeby później sprzedać je z zyskiem”. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 13 tys. zł. Oboje odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Kodeks skarbowy przewiduje za to przestępstwo przepadek mienia i karę grzywny.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski