Policjanci uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Suścu przeprowadziła spotkanie z uczniami w Majdanie Sopockim, natomiast dzielnicowy z tomaszowskiej komendy spotkał się z seniorami podległego rewiru. Zagadnienia jakie poruszano dotyczyły „Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”, tematu związanego z projektem „Oszustom STOP!” a także Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przedwczoraj w szkole Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym, dzielnicowa aspirant Ewelina Obdyrko wspólnie z policjantką aspirant Wiolettą Myszczyńską przeprowadziły spotkanie profilaktyczne z uczniami tamtejszej szkoły. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, policjantki zwróciły uwagę jak bezpiecznie i z głową odpoczywać podczas letniego wypoczynku. Ponadto na ręce dyrekcji szkoły przekazały ulotki związane z Europejskim Dniem Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Natomiast w Klubie Seniora w Tomaszowie Lubelskim, dzielnicowy aspirant Patryk Nowak oraz aspirant Wioletta Myszczyńska zwrócili uwagę osobom starszym jak nie paść ofiarą oszustwa czy kradzieży. Mundurowi powiedzieli jak działają oszuści, jakie historie opowiadają, aby zmylić czujność ofiary oraz jak zachować się w sytuacji, gdy pojawi się taka osoba. W celu usystematyzowania wiedzy, policjanci rozdali seniorom ulotki kampanii „Oszustom STOP!”.

Omówiono korzyści płynące z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która stanowi wsparcie Policji na rzecz diagnozowania i zwalczania istniejących zagrożeń. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani jak w prosty sposób nanieść na mapie miejsca w których występują potencjalne zagrożenia na terenie powiatu tomaszowskiego.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski