Policjanci ratują ludzkie życia

Dzięki szybkiej interwencji tomaszowskich policjantów, żyje 32-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej uratowali mężczyznę. Odcięli pętlę na jego szyi i przeprowadzili reanimację przywracając jego funkcje życiowe.

Wczoraj wieczorem tj. 6 grudnia br., na stanowisko dowodzenia tomaszowskiej komendy zadzwoniła kobieta, z informacją, że widzi, jak na placu PSP na bramce do piłki nożnej jakiś mężczyzna próbuje odebrać sobie zycie. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli już wiszącego na pasku mężczyznę.

Sierż. sztab. Rafał Gardias uniósł 32-latka, natomiast st. post. Aneta Brzykcy poluzowała pasek na którym desperat chciał się powiesić. Policjanci natychmiast położyli mężczyznę na ziemi. Kiedy okazało się, że puls u ratowanego jest niewyczuwalny, mundurowi od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywając jednocześnie karetkę pogotowia.

Funkcjonariusze przekazali 32-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów ob. Ukrainy żyje.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski