Policjanci i pracownicy tomaszowskiej komendy pomagają

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odwiedzili Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach. Gdzie przekazali dary dla ośrodka zebrane wspólnie z pracownikami cywilnymi naszej jednostki.

Na początku lutego kilkoro policjantów zorganizowało zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla kobiet oraz ich dzieci, które przebywają w SOW w Tyszowcach. Do akcji przyłączyli się wszyscy policjanci i pracownicy cywilni. Dzięki tej akcji udało się zebrać rzeczy takie jak: ubrania, produkty spożywcze, chemię i zabawki dla najmłodszych. Dzisiaj z kobietami i dziećmi przebywającymi w ośrodku spotakli się policjanci Tomaszowa Lubelskiego. Mundurowi przeprowadzili pogadankę na temat przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie. Jak sobie radzić z tym problemem i gdzie szukać pomocy – uświadomiono uczestniczkom, że to oprawca powinien się bać i wstydzić co zrobił, a nie one.

Pokazano również jak szybko można się skontaktować z dzielnicowym za pomocą aplikacja na telefon „Moja Komenda”. Omówiono także sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjantka prowadząca poinformowała kobiety aby te, przed wyjazdem za granicę zebrały jak najwięcej informacji o osobach i pracy do której jadą. Ostrzegała przed tym jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

SOW w Tyszowcach to ośrodek stacjonarny, pobytu okresowego (do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia) dla 25 osób z terenu województwa lubelskiego. Dla osób, które przeżyły głębokie, traumatyczne wydarzenia życiowe związane z przemocą fizyczną, emocjonalną, seksualną i materialną w swoich rodzinach, są w złym stanie psychicznym i nie mogą czasowo przebywać we własnych domach.

źr. KPP Tomaszów Lubelski