Połączyli pokolenia. Turniej z okazji 100 -lecia Tomasovii

W minioną niedzielę 26 lutego w hali LO Nr 2 (ekonomik) miał miejsce halowy turniej z okazji 100 – lecia Tomasovii pod nazwą „Tomasovia Łączy Pokolenia”. Głównym organizatorem imprezy było nowo powstałe Stowarzyszenie Kibiców Tomaszowskiego Klubu Sportowego „Tomasovia To My”, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

Trzeba przyznać, że wspomniana impreza przyciągnęła na trybuny hali bardzo wielu sympatyków TKS Tomasovia, choć nie tylko, bo na widowni można było dostrzec również wielu byłych piłkarzy i trenerów tomaszowskiego klubu. W rolę prowadzącego imprezę wcielił się sam wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, były zawodnik i trener Tomasovii Jarosław Korzeń, który na początku powitał wszystkich przybyłych wyśmienitych gości, wśród których byli m.in. poseł Tomasz Zieliński, burmistrz miasta Wojciech Żukowski, starosta powiatu Henryk Karwan i wielu innych, co na pewno podwyższało rangę imprezy. Oczywiście na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć władz tomaszowskiego klubu na czele z prezesem Dionizym Hałasą, czy dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” Stanisławem Pryciukiem, który jak już wiadomo po wielu latach pracy w różnej roli na rzecz klubu postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli o tym fakcie, ponieważ przygotowali dla niego niespodziankę jaką było przyznanie Złotej Odznaki za Zasługi dla Sportu, która na wniosek Starostwa Powiatowego została przyznana przez ministra sportu Kamila Bortniczuka. W jego imieniu wspomnianą odznakę wręczył poseł Tomasz Zieliński.

Upominków tego dnia było więcej, ponieważ prezes klubu TKS „Tomasovia” Dionizy Hałasa wręczył burmistrzowi Tomaszowa Lubelskiego Wojciechowi Żukowskiemu okolicznościową koszulkę z jego nazwiskiem i numerem 64, w ramach podziękowań za wspieranie klubu.

Podczas niedzielnej imprezy nie mogło zabraknąć prezentacji Stowarzyszenia Kibiców Klubu Sportowego „Tomasovia To My”, które zostało założone przez kilku, a dokładniej przez pięciu sympatyków Tomasovii, którym jak już widać ciekawych pomysłów na różnego rodzaju projekty nie brakuje, a ten turniej to jeden z nich. Formuła turnieju miała charakter pokazowy, więc jego wyniki nie były najważniejsze. Udział w turnieju wzięły niemal wszystkie grupy piłkarskie Tomasovii od juniorów młodszych po najniższe roczniki, które pomiędzy sobą rywalizowały na parkiecie.

Po każdym meczu organizatorzy mieli przygotowane dla zawodników ciekawe konkursy z nagrodami. Wszystkie zespoły tomaszowskiego klubu od seniorów w dół otrzymały tego dnia stroje meczowe oraz dresy. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie głównego sponsora imprezy, którym był Lubelski Węgiel Bogdanka S.A .

Wspomnianą imprezę można zaliczyć śmiało do bardzo udanych, a ten turniej pokazał, że hasło „Tomasovia Łączy Pokolenia” to nie jest tylko pusty slogan, ale fakt rzeczywisty. Miejmy nadzieję, że tego typu imprez nie tylko w roku jubileuszowym organizowanych przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Sportowego „Tomasovia To My” będzie zdecydowanie więcej, bo na pewno jest to potrzebne i z korzyścią dla tak zasłużonego „staruszka”, jakim jest Tomasovia.

Stowarzyszenie Kibiców Klubu Sportowego „Tomasovia” posiada swoje konto na portalu społecznościowym Facebook, które znajduje się Tutaj! . Zachęcamy do polubienia i obserwowania konta, gdzie można znaleźć informacje m.in. o przystąpieniu do stowarzyszenia i inne.

Serwis Tomaszów.pl był jednym z patronów medialnych turnieju.