Pokonajmy nowotwory krwi

Szanowni Państwo,

„Dla każdej matki jej dziecko jest najważniejszym skarbem i błogosławieństwem. Mój Filip to bardzo pogodny, czerpiący z życia jak najwięcej, wiecznie uśmiechnięty 6-letni chłopiec. Choruje na niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne jakim jest autoimmunizacyjny zespół limfoproliferacyjny. Jedyną szansą, aby ten uśmiech był zawsze obecny na jego buzi jest przeszczepienie komórek macierzystych. Jestem po to, żeby pomóc mu przezwyciężyć trudności i będę robiła wszystko, aby wiedział, że może na mnie liczyć w każdej sytuacji.” – mówi Iza – mama Filipa Stanibuły z Tomaszowa Lubelskiego.

Fundacja DKMS wraz z rodziną i grupą przyjaciół organizuje akcję „Pomóż Filipkowi i Innym”.

Rola mediów w edukacji społeczeństwa, budowaniu świadomości idei dawstwa szpiku oraz promocji tego typu wydarzeń, jest niezwykle istotna, dlatego zapraszamy Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się 22 lutego o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski w sali konferencyjnej (ul. Lwowska 57, Tomaszów Lubelski). W konferencji weźmie udział rodzina Filipa, pracownik Fundacji DKMS, inicjator akcji oraz rzeczywisty Dawca.

O godz. 12.00 planowana jest także prelekcja dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Tomaszowa Lubelskiego, a o 13.00 zapraszamy Państwa na przemarsz.