Podziękowania od policji za czujność dla mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego

Niezwykłą czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się młody mężczyzna, który jadąc z Józefowa zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Po zatrzymaniu kierującego pojazdem marki Opel wezwał policję. Siedzący za kierownicą 38-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Komendant podziękował mieszkańcowi Tomaszowa Lub. za postawę godna naśladowania.

O zdarzeniu informowaliśmy 21 grudnia b.r., dzisiaj I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek wręczył modemu mężczyźnie kamizelkę odblaskową, odblaski oraz dyplom wyrażając tym samym podziękowanie i wyrazy uznania. Bez wątpliwości wzorowa postawa obywatelska pomogła w działaniach tomaszowskiej policji oraz doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Komendant przyznał, że postawa mieszkańca Tomaszowa świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej służbie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że takie zachowanie  będzie wzorem do naśladowania dla innych.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Tomaszów Lubelski