Podziękowania dla dzielnicowych od władz miasta Lubyczy Królewskiej

Burmistrz Lubyczy Królewskiej Pan Marek Łuszczyński podziękował dzielnicowym za uratowanie życia mieszkanki podległej gminy. Słowa uznania skierował wobec asp. szt. Krzysztofa Jasińskiego i mł. asp. Piotra Łeszczyszyna za ich zaangażowanie i trud codziennej służby. Policjanci pod koniec ubiegłego roku uratowali zatrzaśniętą na strychu własnego domu seniorkę, która spędziła w zamknięciu bez jedzenia i picia aż sześć dni. Na szczęście pomoc przyszła w porę!

Burmistrz Lubyczy Królewskiej spotkał się dziś w Urzędzie Miasta z policjantami miejscowego posterunku. Pan Marek Łuszczyński zaprosił dzielnicowych asp. szt. Krzysztofa Jasińskiego i mł. asp. Piotra Łeszczyszyna i podziękował im za uratowanie życia mieszkanki podległej gminy. Policjanci pod koniec ubiegłego roku weszli siłowo do zamkniętego domu samotnie mieszkającej kobiety, gdzie odnaleźli leżącą na podłodze i wymagającą pomocy medycznej 72-latkę. Kobieta zatrzasnęła się na strychu własnego domu i spędziła w zamknięciu bez jedzenia i picia aż sześć dni.

Pan Burmistrz Marek Łuszczyński docenił postawę policjantów, zaangażowanie i trud codziennej służby. W imieniu własnym i społeczności lokalnej złożył podziękowania za sumienne i profesjonalne wypełnianie obowiązków służbowych. Uczestniczącemu w spotkaniu kierownikowi Posterunku w Lubyczy Królewskiej st. asp. Dariuszowie Topolnickiemu pogratulował współpracowników, podziękował za dotychczasową współpracę i wszelkie działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Gratulacje przekazali również Sekretarz Gminy Pani Katarzyna Piechnik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Lewko.

 

źt. KPP Tomaszów Lubelski