Podzespoły samochodowe o wartości 40 tys. zł ujawnione podczas kontroli granicznej (Zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, ujawnili i zabezpieczyli podczas kontroli granicznej, podzespoły samochodowe ze skradzionego na terytorium Niemiec BMW.

28 marca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, podczas kontroli granicznej, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG ujawnił części pochodzące ze skradzionego pojazdu. Podzespoły samochodowe znajdowały się w przestrzeni ładunkowej Volkswagena, którym podróżował 34 – letni ob. Ukrainy. Po dokonaniu sprawdzeń, okazało się, iż części pochodzą ze skradzionego na terytorium Niemiec pojazdu marki BMW. Mężczyzna został zatrzymany a części zabezpieczono, ich wartość oszacowano na około 40 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna w trakcie składanych wyjaśnień przyznał, iż podzespoły samochodowe są jego własnością. Obywatel Ukrainy odpowie teraz za paserstwo, czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źr. Straż Graniczna