Podhorce: Rozdawali uśmiechnięte buźki

68-95192Policjanci wzięli udział w kampanii profilaktycznej „Postaw na rodzinę”, oraz „Przeciw pijanym kierowcom” realizowanej przez Urząd Gminy w Tomaszowie Lubelskim. Do akcji włączyli się też uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach.

We wtorek policjanci  z „drogówki” wraz z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach, zatrzymywali pojazdy do kontroli.  Policjant sprawdzał miedzy innymi stan trzeźwości kierujących a uczniowie rozdawali uśmiechnięte buźki i ulotki promujące kampanię. Kierujący przeważnie reagowali uśmiechem widząc grupkę dzieci. Niestety jeden z kierujących zasłużył na smutna buźkę, której nie chciał przyjąć od dzieci. Mężczyzna to 54 letni mieszkaniec gm. Jarczów, który jechał w stanie po użyciu alkoholu. Dzieci bardzo zaangażowały się w rozdawanie uśmiechów i ulotek.

68-95193

   W tym samym czasie odbyło się spotkanie z uczniami klas 1-3, Policjantka prewencji omówiła temat pod tytułem „Bezpieczna droga do szkoły”, przybliżyła maluszkom sposób poruszania się wydłuż jezdni. Przypomniała o obowiązku noszenia odblasków aby dzieci po zmroku były dobrze widoczne na drodze.

źr.  KPP Tomaszów Lubelski