Podhorce: Amelia Klyuchnyk wygrywa II edycję „Mam Talent 2017”

Aż 68 chętnych mogło zaprezentować dzisiaj swoje umiejętności podczas II edycji „Mam Talent 2017”, organizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach. W prezentacji swoich zdolności brali udział uczniowie szkół gminnych oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Szarowoli. Za wyłonienie „Mistrza Talentów” i przyznanie wyróżnień odpowiedzialne były panie: Maria Kozyra, Małgorzata Krawczyk, Małgorzata Kochańska i Kinga Łuczak.
W wykonaniu uczestników konkursu można było zobaczyć występy wokalno-instrumentalne, taneczne, recytatorskie oraz pokazy gimnastyki artystycznej i karate. Prezentowane były także prace plastyczne i rękodzielnicze.


Każdy uczestnik podjął ciężką pracę przygotowując się do występu, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.
W tym roku nagrodę główną zdobyła Amelia Klyuchnyk. Uczennica z ZSP w Sabaudii urzekła jurorów talentem recytatorskim. Głosem publiczności najlepsza okazała się Grupa Karate z ZSP w Łaszczówce: Melania Łuczak, Barbara Uchman, Maciej Łuczak i Paweł Harasymowicz. Wyróżnienia zdobyli: Kinga Kozyra (ZSP w Majdanie Górnym), Lidia Jakubiak (ZSP w Majdanie Górnym), Gabriela Choma (ZSP w Podhorcach), Amelia Puchalska (NSP w Justynówce), Karol Puchalski (NSP w Justynówce), Sylwia Budzyńska (ZSP w Podhorcach), Paulina Romanowska (SP w Typinie), Gabriela Bałka (NSP w Rogóźnie), Pola Schabowicz (ZSP w Majdanie Górnym), Kamil Bednarz (ZSP w Podhorcach), Julia Banasiuk (ZSP w Podhorcach) oraz Grupa Taneczna (SP w Pasiekach).


Gościem honorowym spotkania była Wójt Gminy Tomaszów Lubelski p. Marzena Czubaj-Gancarz. Z rąk p. Wójt przyznane zostały nagrody specjalne. Otrzymali je uczniowie: Amelia Klyuchnyk, Kinga Kozyra i Kamil Bednarz.
Sponsorem części dzisiejszych nagród była Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Lublinie, Rejonowy Zakład Kominiarski w Tomaszowie Lubelskim.


Pomysłodawczynią gminnego przeglądu umiejętności i dzisiejszą prowadzącą była instruktor GOK w Podhorcach Katarzyna Borowiec-Bender.

źr. GOK Podhorce