Podczas podwózki okradł seniora z gotówki. Został zatrzymany na jednym z punktów kontrolnych

47-letni obywatel Słowacji został zatrzymany po tym, jak podstępem zwabił mieszkańca gminy Susiec do samochodu oferując podwiezienie. Wykorzystując chwilę nieuwagi 74-latka, wyciągnął portfel z jego kieszeni i opróżnił z całej zawartości. Starszy mężczyzna stracił blisko 6 500 złotych. Obywatel Słowacji usłyszał już zarzuty.

W miniony czwartek do tomaszowskiej komendy zgłosił się 74-letni mieszkaniec gminy Susiec. Mężczyzna twierdził, że chwilę przed tym jak przyszedł, nieznany mężczyzna ukradł mu z portfela blisko 6 500 złotych.

Do zdarzenia doszło w centrum Tomaszowa Lubelskiego na ulicy Lwowskiej. Do wychodzącego z banku 74-latka podjechał nieznajomy i zapytał o drogę. Starszy mężczyzna chcąc pomóc, wskazał kierunek jazdy. W dowód wdzięczności nieznajomy  z samochodu wręczył seniorowi prezenty, między innymi perfumy i zegarek. Zaproponował również, że go podwiezie, ponieważ zmierzają w tym samym kierunku.

Starszy mężczyzna zgodził się i wsiadł do samochodu na miejsce pasażera obok kierowcy. W aucie znajdowała się również młoda kobieta. Obydwoje rozmawiali ze wschodnim akcentem. Podróż nie trwała długo, ponieważ kilkadziesiąt metrów dalej, samochód gwałtownie się zatrzymał. Kierowca kazał wysiąść starszemu mężczyźnie z samochodu, zawrócił i odjechał w nieznanym kierunku.

Podczas wysiadania, 74-latek zauważył na podłodze rozsypane pieniądze. Po sprawdzeniu portfela, który okazał się pusty, utwierdził się w przekonaniu, że pieniądze zostały mu przed chwilą skradzione. Mężczyzna stracił blisko 6 500 złotych. Sprawę postanowił zgłosić mundurowym.

Ustalenia tomaszowskich kryminalnych doprowadziły do sprawcy kradzieży. Okazał się nim 47-letni obywatel Słowacji. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej w województwie podlaskim, na jednym z punków kontrolnych, blisko przejścia granicznego w Kuźnicy. 47-latek usłyszał już zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy oraz zabezpieczyli samochód sprawcy na poczet przyszłej kary.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski