Pirat spod Tomaszowa Lubelskiego stracił prawo jazdy

W miniony piątek policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który jadąc drogą krajową nr 17 nagminnie łamał przepisy. 40-latek przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał w miejscach gdzie było to zabronione i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

    W piątek przed godziną 17-tą policjanci z krasnostawskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, iż drogą krajową K-17 od strony Zamościa jedzie kierowca Audi, który popełnia szereg wykroczeń drogowych. Chwilę po zgłoszeniu w miejscowości Zakręcie mundurowi zauważyli opisany pojazd i niezwłocznie udali się za nim. Kierujący pędził z prędkością 126 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90km/h, co zostało zarejestrowane przez wideorejestrator. Policjanci zatrzymali krewkiego kierowcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu Tomaszowskiego.

  W trakcie przeprowadzania kontroli drogowej przy policjantach zatrzymał się kierowca, innego pojazdu, który opowiedział funkcjonariuszom o wyczynach 40-latka. Z jego relacji wynikało, iż już w Starym Zamościu kierujący Audi wyprzedzał ciąg pojazdów na oznakowanym skrzyżowaniu. Następnie w Izbicy wyprzedził samochód kierowany przez mężczyznę z prawej strony, dodatkowo było to na krętej drodze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h. Pędząc dalej wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej i pod wiaduktem kolejowym. Z relacji świadka, który jechał wraz z żoną i dziećmi wynikało, iż 40-latek dopuścił się szeregu rażących wykroczeń stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

   Za zarejestrowane wideorejestratorem przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. W związku popełnieniem szeregu wykroczeń i stworzeniem realnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu na trasie od Starego Zamościa mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

 

źr. KPP Krasnystaw