Piłkarze Tomasovii najlepsi podczas turnieju „Pucharu Lata” w Narolu

W niedzielę 9 lipca na Miejskim Stadionie Sportowym w Narolu rozegrany został turniej o „Puchar Lata”, w którym udział wzięły następujące drużyny: Czarni Oleszyce, Zryw Młodów, Tomasovia oraz gospodarze zawodów Roztocze Narol. Spotkania były rozgrywane systemem pucharowym (każdy mecz trwał 2×20 minut).

Jako pierwsi na murawę w Narolu wybiegli piłkarze Tomasovii i Czarnych Oleszyc. Zespół Tomasovii wczorajsze zawody potraktował jako dobre przetarcie przed obozem dochodzeniowym, choć nie wszyscy z różnych powodów mogli zagrać we wczorajszym turnieju. Z takich ciekawostek powiemy, że oprócz sporej grupy klubowej młodzieży, która pokazała się z dobrej strony na boisku, można było dostrzec obecnego kierownika drużyny Piotra Orzechowskiego, czy Michała Karwana wychowanka Tomasovii, który gościnnie wystąpił w naszym zespole. Podczas wczorajszych zawodów pojawił się jeden testowany zawodnik bramkarz, lecz tradycyjnie, dopóki nie podpisze z naszym klubem umowy to żadnych personaliów nie będziemy, podawali.

Piłkarze Tomasovii potrzebowali zaledwie trzech minut, by po raz pierwszy pokonać bramkarza Czarnych, po golu Michała Kołodziejskiego. Jeszcze przed przerwą tomaszowianie zdobyli gola za sprawą Michała Towbina, który wykorzystał nieporozumienie pomiędzy obrońcą i bramkarze rywali. W tym meczu „niebiesko-biali” zdobyli jeszcze dwa gole za sprawą Ireneusza Barana i Bartosza Iwanickiego i pewnie awansowali do finału. Przeciwnikiem w finale byli gospodarze Roztocze Narol, którzy w swoim meczu półfinałowym pewnie pokonali Zryw Młodów.

037

Świeżo upieczony beniaminek klasy okręgowej nie miał najmniejszych szans z wyżej notowanych rywalem i już do przerwy przegrywał z Tomasovią różnicą trzech bramek, po golach Ireneusza Barana, Michała Towbina i Tomasza Kłosa. Po przerwie tomaszowianie podwyższyli wynik po trafieniu Pawła Świątka. Ambitnie grający gospodarze zdołali zdobyć gola honorowego za sprawą fantastycznego uderzenia Dominika Kumorka wychowanka Tomasovii (obecnie zawodnika SMS Resovia Rzeszów), którego gol był ozdobą całego turnieju. W meczu o trzecie miejsce Zryw Młodów okazał się lepszy od Czarnych Oleszyce.

322

Tomasovia zagrała w składzie: zawodnik testowany, Karol Krawczyk, Michał Kołodziejski, Piotr Orzechowski, Piotr Karwan, Michał Karwan (gościnnie), Filip Gmiterek, Piotr Krawczyk, Przemysław Krawczyk, Karol Karólak, Ireneusz Baran, Bartosz Iwanicki, Łukasz Mruk, Karol Śrótwa, Tomasz Kłos, Paweł Kielar, Michał Dudziński, Paweł Kielar, Paweł Świątek, Patryk Krosman, Michał Towbin.