Piłkarki z gimnazjum otarły się o podium

600x0_gimnazjada-rejonowa-8Dziewczętom z Publicznego Gimnazjum w Krynicach nie udało się stanąć na podium zawodów rejonowych Gimnazjady w Piłce Nożnej. Czwarte miejsce podczas turnieju, który odbył się w środę 27 kwietnia w Zamościu, należy jednak uznać za sukces, ponieważ podopieczne Roberta Zielińskiego po raz pierwszy zagrały na tym szczeblu rozgrywek.Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z byłego województwa zamojskiego. W fazie grupowej gimnazjalistki z Krynic po bramce Gabrieli Stopy zremisowały 1:1 z ekipą z Siennicy Różanej, a potem uległy rówieśniczkom z Gimnazjum nr 1 w Zamościu 0:1. W meczu o trzecie miejsce z Gimnazjum Wysokie drużyna z Krynic przegrała 1:2, a jedyną bramkę strzeliła Patrycja Fus.

– Wyniki nie do końca oddają to co działo się na boisku, bo przy odrobinie szczęścia podium było w naszym zasięgu. Gdyby nie słupki i poprzeczki start w gimnazjadzie rejonowej byłby jeszcze bardziej udany, ale już sam udział w imprezie tej rangi jest dla nas sporym osiągnięciem – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Robert Zieliński.

W prowadzonej przez niego drużynie krynickiego gimnazjum zagrały: Patrycja Fus, Gabriela Stopa, Katarzyna Baryła, Żaneta Stachurska, Patrycja Jamroż, Małgorzata Kukiełka, Karolina Iskierka, Klaudia Dzirba, Ewa Chmiel, Paulina Molenda i Magdalena Stopa.

Zawody rejonowe wygrała reprezentacja Gimnazjum w Werbkowicach i to ona zagra w finale wojewódzkim piłkarskiej gimnazjady dziewcząt.

źr. krynice.pl