Pijany kierujący „wpadł” dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Dwa promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych posiadał 37 latek, który w takim stanie kierował Mitsubishi ulicami Tomaszowa lubelskiego. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu mężczyzna poniesie konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.

W sobotę po godzinie 17 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ulicą Lipową w Tomaszowie Lubelskim jedzie kierujący pojazdem marki Mitsubishi, który może być nietrzeźwy.

Wysłany na miejsce patrol policji zatrzymał typowany pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, 37-letni tomaszowianin kierujący samochodem marki Mitsubishi w organizmie miał 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ w przeszłości został już zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Tomaszowianin niebawem ponownie odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

żr. KPP Tomaszów Lubelski