Pijany kierujący „TIR-em” uszkodził barierki na DK17

2,5 promila alkoholu w organizmie miał 36-letni ob. Ukrainy, który jadąc ciężarówką uszkodził barierkę ochronną w Budach. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Już teraz policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i zgłaszanie wszelkich podejrzeń kierowania pojazdami przez osoby nietrzeźwe.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 23.00 w miejscowości Budy. Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszeni, że na drodze krajowej nr 17 ciężarówka wjechała w barierki.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki Volvo wraz z naczepą, podczas jazdy częściowo zjechał na pobocze, w wyniku czego uszkodził barierkę ochronną w Budach. Jak się okazało, 36-letni kierujący  w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Już teraz policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a ciężarówkę zabezpieczyli na policyjnym parkingu strzeżonym.

Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności. 

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski