Pijany i bez uprawnień wyprzedzał na skrzyżowaniach

20-letni kierujący Audi, dziś przed południem na DK -17 zwrócił uwagę policjantów swoim „stylem jazdy”. Mężczyzna dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniach, a po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Nie posiadał również uprawnień do kierowania. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

Dziś przed południem na DK- 17 w Dąbrowie Tomaszowskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego Audi. Powodem kontroli było dwukrotne naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach. Jak się okazało, popełnione wykroczenia nie były jedynym przewinieniem 20-letniego mieszkańca gminy Rachanie. Z uwagi na to, że podczas kontroli wyczuwalny był od niego alkohol, policjanci sprawdzili stan trzeźwości młodego kierowcy. 20-latek „wydmuchał” ponad promil alkoholu.  Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Audi którym podróżował zostało odholowane na parking strzeżony, natomiast mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz świadczenia pieniężne od 5 do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski