Pijany 68 -latek strzelał z wiatrówki do ludzi

68-90487W piątkowy wieczór dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że z okna balkonowego przy ul. Skłodowskiej, mężczyzna strzela z wiatrówki. Strzał padł obok kobiet siedzących na ławce. Patrol, który przybył na miejsce potwierdzili fakt, rozpytując mieszkańców z bloku. Strzelcem okazał się 68-latek, który miał blisko 2 promile.

   Po godzinie 18 do dyżurnego komendy powiatowej Policji zadzwoniła kobieta, która zgłosiła, że z okna balkonowego strzelał do niej i jej koleżanek sąsiad. Kobiety siedziały na ławce przy bloku. Natychmiast schowały się na klatce chodowej i zadzwoniły na policję. Zauważyły też, że z okna sąsiada wystaje przedmiot przypominający wiatrówkę.

   Policjanci udali się do mieszkania 68-latka, który powiedział, że owszem strzelał z wiatrówki, ale do kosza na śmieci, który znajdował się koło ławki. Broń kupił w sklepie i nie musiał mieć na nią pozwolenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń oraz śrut, przesłuchali świadków. W tej chwili wyjaśniają czy nie doszło do narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Mieszkaniec Tomaszowa Lub. miał blisko 2 promile.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim