Pierwszy punkt młodzieży Szumów Susiec – wyniki II kolejki „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm”

SONY DSC Drugą kolejkę spotkań mają za sobą zespoły, które rywalizują w rozgrywkach „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm” . Od samego początku ligi mecze są niezwykle ciekawe i emocjonujące i tak było również podczas niedzielnych zmagań na parkiecie.

Już pierwszy mecz pomiędzy Aster Bis,a Punktem GO przyniósł naprawdę sporo emocji. Faworytem wydawali się piłkarze Aster Bis, którzy w poprzednich latach zazwyczaj ogrywali Punkt GO, jednak nie tym razem. Wprawdzie wyszli oni na prowadzenie jako pierwsi w tym meczu po wykorzystaniu rzutu karnego przez Tomasza Świderka w 6 minucie, lecz ich radość z prowadzenia trwała tylko do 9 minuty, kiedy to do remisu doprowadził Paweł Kielar. Takim też wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie Punkt GO wyszedł na prowadzenie po kolejnym trafieniu Pawła Kielara, które utrzymywało się do 29 minuty, kiedy to arbitrzy podyktowali rzut karny, który na gola został wykorzystany przez Tomasza Świderka. Niestety dla zespołu Aster Bis na niewiele to się zdało, ponieważ dwa kolejne trafienia zaliczyli rywale za sprawą Tomasza Ożarowskiego i Zbigniewa Tyrki i to przesądziło o zwycięstwie Punktu GO. Wprawdzie na 30 sekund przed zakończeniem meczu wspomniany Tomasz Świderek zdobył kontaktowego gola, ale na odrobienie strat zabrakło czasu.

Terminarz drugiej kolejki tak się ułożył, że drużynie Punktu GO przyszło grać dwa mecze po kolei, a ich drugim rywalem była Natura z Bełżca, czyli lider po pierwszej kolejce. Od pierwszej syreny na parkiecie hali trwał twardy męski bój pomiędzy obiema ekipami. W myśl sportowej zasady „bij mistrza” piłkarze Punktu GO przystąpili do rywalizacji z dużą ochotą sprawienia niespodzianki i trzeba przyznać, że postawili swoim rywalom wysokie wymagania będąc przez cały mecz równorzędnym rywalem. Gdy Łukasz Mruk doprowadził do remisu 4:4 wydawało się, że lider może faktycznie stracić pierwsze punkty. Jednak wcześniejszy mecz kosztował Punkt GO sporo sił co skrzętnie wykorzystali piłkarze Natury zdobywając w końcówce meczu trzy gole, które przesądziły o ich zwycięstwie, choć trzeba przyznać, że z przebiegu meczu nieco za wysokie. Jednym z klasyków „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm” są bez wątpienia mecze pomiędzy drużyną Valentino i Aster Bis. Ci drudzy podrażnieni wcześniejszą porażką chcąc utrzymać się w ścisłej czołówce nie mogli sobie pozwolić na kolejną przegraną. Tak jak dwa wcześniejsze mecze, tak i ten był bardzo zacięty, o czym świadczy m.in. to, że po pierwszej części po golach Krystiana Cielniaka i Mateusza Cywki był remis 1:1. Po przerwie długo się zanosiło na to, że mecz może zakończyć się remisem 2:2 po golach Łukasza Hałasy i Tomasza Świderka, jednak fortuna szczęścia uśmiechnęła się do obrońców tytułu sprzed roku i po golu Michała Rzeźnika Valentino odniosło cenne zwycięstwo.

SONY DSC Jedenaście goli obejrzeli widzowie podczas kolejnego meczu, w którym Natura Bełżec zmierzyła się z juniorami Szumów Susiec. Końcowy wynik jest dosyć wysoki, ale trzeba przyznać, że młodzież z Suśca nie wystraszyła się faworyta i szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Nagrodą za ambitną postawę były dwa gole strzelone przez Damiana Bondyrę i Wojciecha Daczyszyna, dzięki czemu Natura prowadziła po pierwszej połowie tylko różnicą jednego gola i niektórzy obserwatorzy meczu wietrzyli nawet sensację w tym pojedynku. W drugiej połowie wyszło jednak większe doświadczenie i cwaniactwo piłkarzy Natury, którzy zdobyli podczas drugich 20 minut sześć goli nie tracąc żadnego. Mimo wysokiej porażki piłkarzy Szumów żegnały brawa. Emocji szczególnie w pierwszej połowie nie zabrakło podczas starcia Zajazdu Biesiada z San Lorenzo. Do przerwy był remis 1:1 co zapowiadało jeszcze większe emocje w drugiej części. Jednak nic takiego tym razem nie miało miejsca, ponieważ gracze Zajazdu narzucili wysokie tempo gry co zaowocowało zdobyciem sześciu goli. Piłkarze San Lorenzo w drugiej połowie odpowiedzieli dwoma trafieniami, lecz to było zdecydowanie za mało by zdobyć jakieś punkty. Znakomite widowisko stworzyli piłkarze Szumów Susiec i Agrotexu Łaszczów. Do przerwy padło w sumie sześć goli, gdzie dwa więcej od swoich przeciwników zdobyli gracze z Łaszczowa, którzy prowadząc 4:2 sądzili, chyba że rywal już się nie podniesie. Tymczasem okazało się, że dopóki piłka w grze nikogo nie można lekceważyć. Ambicja piłkarzy Szumów została nagrodzona w drugiej połowie, ponieważ gole strzelali już tylko oni, a dokładniej Wojciech Daczyszyn i Szymon Wiatrzyk i były to gole na wagę pierwszego punktu w rozgrywkach.

W ostatnich dwóch meczach II kolejki zagrali piłkarze Grafu Chodywańce, którzy za rywali mieli kolejno Zajazd Biesiada oraz Agrotex Łaszczów. Oba spotkania miały podobny przebieg, czyli do przerwy rywale ambitnie grającego Grafu prowadzili minimalnie, natomiast po przerwie zadawali decydujące o ich zwycięstwie ciosy. Ogółem w ośmiu spotkaniach piłkarze zdobyli, aż 77 goli. Liderem pozostała drużyna Natury Bełżec z kompletem punktów, która o trzy punkty wyprzedza Zajazd Biesiada oraz Valentino. Jednak pamiętać trzeba, że Natura ma rozegrany o jeden mecz więcej od swoich konkurentów z podium. Właśnie te trzy drużyny wypracowały sobie przewagę nad kolejnymi zespołami, ale liczymy na to, że pozostałe ekipy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, tym bardziej że do końca rozgrywek pozostało jeszcze dużo kolejek gdzie czołówka zacznie grać mecze pomiędzy sobą.

W klasyfikacji strzelców nadal na prowadzeniu jest Ireneusz Baran z Natury Bełżec, który o dwa trafienia wyprzedza swojego kolegę z zespołu Damiana Szutę oraz Sebastiana Brytana z Agrotex Łaszczów. Po więcej statystyk odsyłamy naszych czytelników na stronę internetową organizatorów ligi tss.tomaszow.info

Wyniki II kolejki:

Aster Bis-Punkt GO 3:4
bramki: Świderek x3 – Kielar x2, Ożarowski, Tyrka

Punkt GO-Natura Bełżec 4:7
bramki: Mruk.Ł x2, Puchalski, Kielar – Szuta x3, Droździel x2, Maliszewski, Baran

Valentino-Aster Bis 3:2
bramki: Cielniak, Hałasa, Rzeźnik – Cywka, Świderek

Natura Bełżec-LKS Szumy Susiec Juniorzy 9:2
bramki: Baran x3, Szuta x3, Droździel x2, Karwan – Daczyszyn, Bondyra

Zajazd Biesiada-San Lorenzo 7:3
bramki: Paszkiewicz x3, Skiba x2, Anioł, Stefanik – Wawrzusiszyn, Chwała, Anioł.P

LKS Szumy Susiec Juniorzy-Agrotex Łaszczów 4:4
bramki: Bondyra, Wiatrzyk, Daczyszyn, Bosiak – Brytan x3, Szarowolec

GLKS Graf Chodywańce-Zajazd Biesiada 4:6
bramki: Murjas x3, Korzeniewski – Anioł x3, Świderek, Stefanik, Sapała

Agrotex Łaszczów-GLKS Graf Chodywańce 9:6
bramki: Brytan x5, Szarowolec x3, Umer – Korzeniewski x4, Murjas x2

 

Tabela po II kolejce:

Msc Nazwa drużyny M Pkt W R P BZ BS RB
1 Natura Bełżec 4 12 4 0 0 35 10 25
2 Zajazd Biesiada 3 9 3 0 0 21 10 11
3 Valentino 3 9 3 0 0 16 5 11
4 Aster Bis 4 4 1 1 2 12 12 0
5 Agrotex 4 4 1 1 2 18 21 -3
6 San Lorenzo 3 3 1 0 2 8 13 -5
7 Punkt GO 3 3 1 0 2 11 20 -9
8 LKS Szumy Susiec Juniorzy 4 1 0 1 3 8 20 -12
9 GLKS Graf Chodywańce 4 1 0 1 3 15 33 -18

 

Zapowiedź III kolejki, która rozegrana zostanie 4 grudnia:

10:00 Natura Bełżec-Valentino
10:50 Valentino-Agrotex Łaszczów
11:40 Aster Bis-Natura Bełżec
12:30 Agrotex Łaszczów-Punkt GO
13:30 San Lorenzo-GLKS Graf Chodywańce
14:20 Punkt GO-Zajazd Biesiada
15:10 LKS Szumy Susiec Juniorzy-San Lorenzo
16:00 Zajazd Biesiada-LKS Szumy Susiec Juniorzy

 

Serwis tomaszów.pl sprawuje patronat medialny nad „Tomaszowską Halową Ligą Firm”