Perespa: Powiatowy piknik sołecki

411x0_piknik-soltysow-aPerespa w gminie Tyszowce gościła w niedzielę 19 czerwca uczestników ósmego Powiatowego Pikniku Sołtysów. Jednym z punktów spotkania, w którym wzięły udział reprezentacje kilkunastu gmin powiatu tomaszowskiego, były zawody sołeckie.

Niedzielna uroczystość, którą rozpoczęła msza święta, była połączona z wręczeniem podziękowań dla wyróżniających się sołtysów. Pełniącym te funkcje w powiecie wręczył przewodniczący Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Tomaszowskiego jednocześnie wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek, a dla sołtysów z gminy Tyszowce – burmistrz Mariusz Zając.

Zawody sportowe odbywały się w pięciu konkurencjach indywidualnych i zespołowych. W rzutach oponą na odległość zwyciężył Łukasz Kobielarz, reprezentujący Gminę Tyszowce. Drugie miejsce zajął Jacek Borucki z Krynic, a trzeci był Bogusław Lewczuk z Ulhówka.

W konkurencji, która polegała na rzutach do taczki piłkę ręczną, kaloszem, piłką do rugby, ringo i kartoflem, najlepszy okazał się Andrzej Pietrasz z Łaszczowa. Na drugiej pozycji zawody ukończyli ex aequo Grażyna Piasecka z Lubyczy Królewskiej i Bogusław Lewczuk z Ulhówka.

Wyścigi na nartach wieloosobowych wygrała drużyna z Krynic przez Tomaszowem Lubelskim i i Lubyczą Królewską. W wyścigach z taczka i workami z piaskiem zwyciężył Susiec, drugi był Jarczów, a trzeci Ulhówek. Ostatnia konkurencja, czyli taniec z balonami, przyniosła wygraną parze z Tomaszowa Lubelskiego. Na drugiej pozycji uplasowali się tancerze z Tyszowiec, a na trzecim duet z Krynic.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Gmina Krynica, która pokonała Tyszowce i Tomaszów Lubelski, a na trzecim miejscu zawody zakończyła drużyna z Ulhówka.

Oprócz emocji sportowych uczestnicy sołeckiego święta mogli posłuchać koncertów Tyszowieckiej Orkiestry Dętej, zespołów „Legato” z Mikulina i „Tyszowianki” z Tyszowiec, Kapeli Bełżeckiej i Kapeli „Nowi” z Tomaszowa Lubelskiego oraz „Big Bandu” Janusza Bogatki. Ponadto grupa „Dominanta” z Zamłynia przygotowała widowisko obrzędowe, a swoimi zdolnościami wokalnymi popisywała się solistka Aneta Szpinda z Komarowa-Osady.

Ósmy Powiatowy Piknik Sołecki w Perespie zakończyła dyskoteka pod chmurką.

źr. ias24.eu