Paweł Babiarz nowym trenerem juniorów starszych Tomasovii

BabiarzJuniorzy starsi Tomasovii mają nowego trenera, ponieważ dotychczasowy szkoleniowiec Ireneusz Baran, któremu w tym miejscu dziękujemy za pracę z juniorami po zakończeniu sezonu 2015/16 zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego następcą został Paweł Babiarz, który w poprzednim sezonie prowadził w klasie okręgowej Pogoń „96” Łaszczówka, z którą zajął 10 miejsce.

Nowy szkoleniowiec, dla którego jest to drugie podejście do pracy z juniorami Tomasovii wczoraj odbył ze swoimi nowymi podopiecznymi pierwszy trening. Po nim zapytaliśmy szkoleniowca, jakie cele stawia przed sobą obejmując funkcję trenera juniorów starszych. Oto co nam powiedział:

Posada trenera juniorów Tomasovii to dla mnie spore wyzwanie. Mam dużą motywację do pracy nad tym, aby ta drużyna prezentowała się na wysokim poziomie. Podstawowym celem będzie dostarczanie zawodników do drużyny seniorów, zawodników w pełni gotowych do gry. Oczywiście będziemy chcieli odnosić sukcesy także w swoich rozgrywkach. Chcę, aby do drużyny trafiali najzdolniejsi zawodnicy z Tomaszowa i okolic, którzy byliby wzmocnieniem drużyny juniorów a w niedalekiej przyszłości zawodnikami pierwszej drużyny. Uważam, że Tomaszów Lubelski ma ogromny potencjał i należy go wykorzystać. Zgodziłem się zostać trenerem juniorów, ponieważ w tym miejscu będę miał możliwość pracy z drużyną na dobrym poziomie i w dobrych warunkach, nie interesowała mnie praca w klubach Klasy Okręgowej, gdzie treningi odbywałyby się maksymalnie 3 razy w tygodniu. Jedynym klubem, w którym mogę pracować niżej niż IV liga to Pogoń 96 Łaszczówka, to jednak już historia. Byłem już szkoleniowcem Juniorów Młodszych w roku 2014, wtedy jednak łączyłem tą pracę z obowiązkami w Pogoni 96 Łaszczówka, co niekorzystnie odbijało się na obu drużynach i z czegoś musiałem zrezygnować. Teraz nie będzie takiego problemu.

źr. tomasovia.tomaszow.info
Polub nas na Facebook