Papierosy bez akcyzy ukrył w tujach

Tomaszowscy kryminalni zabezpieczyli ponad 2 000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 45-letni właściciel papierosów kontrabandę schował pod tujami, w domu i garażu na swojej posesji na terenie gminy Lubycza Królewska. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego szacowano na blisko 40 tysięcy złotych.

Nielegalne wyroby tytoniowe ujawnili policjanci z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy w ubiegłym tygodniu na jednej z posesji w gminie Lubycza Królewska.

Funkcjonariusze weryfikując ustalenia udali się do miejsca zamieszkania 45-latka. Już na podwórku zauważyli nietypowe pakunki umieszczone pod tujami. Jak się okazało, znajdowały się w nich papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kolejne nielegalne papierosy policjanci znaleźli w domu oraz garażu mężczyzny. Łącznie zabezpieczono ponad 2 000 paczek papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę około 39 tysięcy złotych.

Mężczyzna wkrótce za swoje przewinienia odpowie przed sądem. W przeszłości był już notowany za przestępstwa akcyzowe.

Przypominamy, że posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski