Oszukana podczas sprzedaży w sieci

Prawie 5 tysięcy złotych straciła 37-letnia tomaszowianka podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem internetu. Kobieta otrzymała widomość tekstową z linkiem odsyłającym do bankowości internetowej. Tam nieświadoma zagrożenia podała dane z karty bankomatowej oraz login i hasło do bankowości elektronicznej. Oszust dane te przechwycił i wypłacił z konta kobiety sporą gotówkę. Apelujemy o nie „klikanie” w linki z niepewnych źródeł!

W sobotę do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 37-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa internetowego w wyniku którego straciła blisko 5 tysięcy złotych.

Kobieta zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży ubranek na jednym z popularnych portali aukcyjnych. W krótkim czasie od zamieszczenia ogłoszenia, kobieta otrzymała wiadomość sms z której wynikało, że ubranka zostały zarezerwowane i aby kontynuować transakcję, należy kliknąć w przesłany link.

Kobieta postępowała zgodnie z instrukcją. Kliknęła w załączony link do fałszywej strony bankowej gdzie wpisała dane z karty płatniczej oraz login i hasło do bankowości internetowej. W wyniku podania tych danych oraz przechwycenia ich przez oszustów, kobieta straciła z konta prawie 5 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że podając numer karty, datę jej ważności oraz numer CVV dajemy oszustom dostęp do naszych środków na tej karcie. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski