Ostra amunicja w domu 62- latka

Policjanci tomaszowskiej komendy zabezpieczyli ponad 80 sztuk ostrej amunicji. Mieszkaniec gm. Tomaszów Lubelski tłumaczył się, iż nie wiedział, że posiadanie tego typu przedmiotów jest nielegalne. Jak powiedział, posiada naboje, bo był kiedyś wojskowym i myśliwym. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj operacyjni weszli na posesję 62- latka w gm. Tomaszów Lubelski. Posiadali informację, że mężczyzna może mieć w domu ostrą amunicję. W trakcie przeszukania ujawnili ponad 80 sztuk ostrej amunicji do tzw. broni długiej i krótkiej o różnej długości od 2,4 cm do 7,5 cm.

Jakież było jego zaskoczenie, gdy mężczyzna  dowiedział się, że jest to nielegalne. Tłumaczył się tym, iż jest byłym wojskowym i myśliwym i ta amunicja po prostu mu została. Na pytanie policjantów co stało się z bronią odpowiedział, że została mu odebrana. Policjanci po sprawdzeniu mężczyzny w systemie, dowiedzieli się, że miał wcześniej notowania kryminalne z różnych artykułów w kodeksie karnym.

Teraz sąd zdecyduje o dalszym losie mężczyzny, za to przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski