Orlik Volleymania 2016

20160520 091244
W dniu 20.05.2016 Siatkarski Ośrodek Szkolny działający przy Gimnazjum Nr1 w Tomaszowie Lubelskim był organizatorem eliminacji do ogólnopolskiego turnieju w piłce siatkowej Orlik Volleymania 2016.
W turnieju „Orlik Volleymania” wzięły udział dziewczęta i chłopcy z rocznika 2003 i młodsi (miksty). W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych, oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą.

20160520 091359
Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.
Ponadto bardzo ważnym aspektem przy organizacji takiego turnieju przez nauczycieli z Gimnazjum Nr1 (Stanisław Sikora, Stanisław Kaniewski, Jerzy Senejko) była promocja wśród młodzieży szkół podstawowych Naszej Szkoły oraz działającego przy niej Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
W turnieju uczestniczyło 9 zespołów w których grało 46 zawodniczek i zawodników z powiatu tomaszowskiego.
Obsadę sędziowską stanowiły dziewczęta objęte programem S.O.S. przy Gimnazjum Nr1 w Tomaszowie Lub., które wykazały się znakomitą znajomością przepisów gry z piłki siatkowej.
Najlepszy zespół turnieju START I ( Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lub.) awansował do Finału Makroregionu. Zespół grał w składzie: Barbara Gajda, Kinga Kapuśniak, Rafał Putkowski, Maciej Michalczuk, Ada Macioch trener – Rafał Hek.
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy .

Kolejność końcowa:
1. START I – awans do Finału Makroregionów 2016
2. KLIKA MROZIKA
3. BEZ NAZWY
4. SUPER MOCNI
5. CHAMPIONS
6. BANDA KRAWCZYKA
7. START II
8. START III
9. SP3 SIATKÓWKA

S.K.